Geoblog.pl    raksa30    Podróże    Vietnam z dziewczynami    Hanoi 3 dzien

Hanoi 3 dzien

Wietnam
Wietnam, Hanoi
Przejechano 20906 km

W Hanoi dziewczyny niesamowicie szybko nauczyly sie przechodzic przez ulice I zaakceptowaly trabienie. Kiedy dotarlo do nich, ze trabienie tu oznacza – uwazaj jestem tu – a nie tak jak w Polsce – co ty k… roobisz??!! Zaczely poruszac sie bezstesowo.

Sprobowaly najlepszej na swiecie kawy – duza ilosc skondensowanego, slodkiego mleka zalatwila wszystko. Ja delektowalam sie jej smakiem.
Po chodzeniu po starym miesice I odganianiu sie od riksz dotarlismy do targowiska. Po wszystkich kolorach swiata stworzonych przez owoce, warzywa, przyprawy I suszone ryby dotarlismy na targowisko, gdzie byly codenka wspolczesnej techniki. Dziewczyny oszalaly na widok iphonow. Kazda z nich miala swoj budze, ktorym musialy gospodarowac. Olga zdecydowala sie na tanszego iphona 4, Agata chciala drozsza 5.

Pierwsza sprzedawczyni podala cene 2 000 000 dongow zostala spalona na dzien dobry pytaniem – czy to jest oryginalny Iphon? Przy nastepnej wiedzialy, ze takuich pytan nie wolno tu zadawac I za dwa telephony z diwma oprawkami zaplacily po targowaniu 110 dolarow –czyli ok 2 000 000 dongow.

Pozniej zaliczylysmy juz bez Leszka Francuska Dzielnice I Swiatynie Literatury. W sumie jakies 5-7 km zrobilysmy na piechote.

raksa30

Ania i Leszek
zwiedzili 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 33 wpisy33 16 komentarzy16 437 zdjęć437 0 plików multimedialnych0

12.02.2014 - 26.02.2014